Spacer nad Renem.

Wczoraj po raz pierwszy miałam okazję przespacerować się wzdłuż Renu. Stało się to dzięki mojej nowej koleżance, imienniczce Joasi, która również mieszka w Köln. Ponad 6 kilometrowy spacer pozwolił nam (bo był z nami też i mój mąż) zobaczyć to, co zazwyczaj widzieliśmy tylko na kartkach. Poniżej kilka zdjęć.
Swoją wędrówkę zaczęliśmy od ulicy Mülheimer Freiheit w okolicach mostu Mülheimer Brücke.Pogoda była dosyć zimowa. Wszędzie zalegał jeszcze śnieg, a miejscami droga była dość mocno oblodzona. Krajobrazy były naprawdę ładne, ale uroku odbierała im często panująca szaruga i zbliżający się zmrok. Dość spory odcinek trasy stanowiła niemal sama linia brzegu rzeki.


Druga strona brzegu zapierała dech w piersiach po zmroku. Zdjęcia są robione zwykłym aparatem kompaktowych. Obiecuję, że wkrótce wezmę moją lustrzankę i statyw i postaram się wykonać kilka ostrzejszych fotek.


Pod Mostem Hohenzollernów znajduje się 'samozwańczy ołtarz Michaella Jacksona'. Na ścianach jest poprzyklejanych masę zdjęć, plakatów oraz listów do tegoż artysty.


Powyższe zdjęcie mnie i mojego męża zostało wykonane przez naszą sympatyczną przewodniczkę :)
Na moście jest pełno kłódek i kłodeczek z imionami par. Coś podobnego widziałam na moście wiodącym na Ostrów Tumski we Wrocławiu. Oczywiście nie w takiej ilości.


Po wycieczce zajrzeliśmy do jednego z wielu Starbucksów w centrum. Udało nam się znaleźć w miejsce w takim, najbardziej schowanym dzięki czemu nie byliśmy skazani na tłumy turystów. Planowaliśmy powrót drugim brzegiem rzeki, ale zaczęło podać, poza tym nogi trochę już dawały się we znaki :) Przyznam, że spacer był naprawdę udany.


8 comments:

 1. w Poznaniu też jest taki most, na którym przypina się kłódki ;)

  ReplyDelete
 2. przy takich widokach chodziłabym na długie spacery. super zdjecia. promieniejesz...

  ReplyDelete
 3. Od jakiegoś czasu w Krakowie też jest taki most (właściwie kładka :D), muszę sobie zrobić spacer i zobaczyć ile kłódek już tam jest :-)

  Piękne widoki :-) Czekam na większe zdjęcia ;)

  pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 4. Asiu koniecznie wróc w te miejsca z lustrzanka i statywem. Skoro zwykłym kompaktem zdjęcia robia wrazenie to lustrzanka to dopiero bedzie czad!:)

  ReplyDelete
 5. Fajne poczytac o takich ciekawostkach jak "oltarz Jacksona" albo most z klodkami. A jeszcze fajniej odkrywac nowe okolice, czyli byc turysta we wlasnym miescie :)

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Related posts

 
MOBILE