Szary z fioletem

Dzisiejsze zdjęcie jest robione przez moją mamę :) Mama odwiedziła mnie przed wyjazdem. Zabrała masę rzeczy żeby wrzucić na strych. Fajnie, bo nie musimy się z tym taszczyć później :) Szkoda, że czas z nią zawsze tak szybko mija. Wciąż, mimo, że już tyle lat z nią nie mieszkam, gdy odjeżdża jest mi strasznie smutno. Teraz też. Mam mieszane uczucia wyjeżdżając tak daleko, będę miała dalej do moich najbliższych. Ale musiałam podjąć taką decyzję. Nie chcę, jak inni, mieć kredytu, który pożera jedną wypłatę, stąd obie osoby muszą koniecznie pracować. O równej 16 puszczać się biegiem do domu, bo niania chce już wyjść. Nie chcę zbierać latami na nowy samochód, ani móc w miesiącu kupić sobie tylko jeden droższy ciuch lub ubierać się z musu w SH. Wielu moich znajomych tak ma i jest mi przykro, bo wiem, że Ci sami ludzie, z tym samym wykształceniem i  tym samym zawodem mają w innych krajach więcej. Dużo więcej.
Kiedyś ktoś się dziwił dlaczego panie w sklepach w PL są takie niemiłe, a w większości w DE miłe i uśmiechnięte. Te u nas zarabiają 1200 zł, a te tam 1200 euro. A ceny mieszkań i żywności - podobna.
Żal mi, że u nas też tak nie może być. Wiem, że wielu ludzi opuszcza Polskę z bólem serca, ale czasami nie da się inaczej.8 comments:

 1. Też nie lubię gdy moja Mama wyjeżdża mimo, że sama już mamą jestem i mam blisko. Ale to prawda,że każda myśl o przeprowadzce do innego miasta choćby jest trudna. Niestety życie to także nieprzyjemne i trudne decyzje...
  Będzie dobrze Asiu :)
  Kolorystyka zestawu bardzo mi się podoba :)

  ReplyDelete
 2. Bardzo fajna bluzka i kolorystyka! Trzymaj się:)

  ReplyDelete
 3. Ojej, wyjeżdżasz z Polski? Mam nadzieję, że uda się Wam "dorobić" i wrócić...
  Fajnie wyglądasz w takich prostych, asymetrycznych formach. Tunika wygląda na zdjęciu jak brązowa, wierzę jednak na słowo, ze jest szara ;)

  ReplyDelete
 4. udany zestaw :) Asiu będzie dobrze :)dacie radę

  ReplyDelete
 5. js chce takie buty ! Skąd one? Czytalam notke o zakupach butowych,ale sie zamotalam i teraz nie jestem pewna skąd są :)

  ReplyDelete
 6. wyjeżdzasz?? przykro mi ale doskonale Cię rozumiem...

  właśnie wczoraj przeczytałam list jednej z czytelniczki w glamourze gdzie pisala ze milo ze gazeta zwraca uwage na stanowisko sprzedawczyn w sieciowkach gdzie płaca wystarcza na czesne i 2 szaliki z tej sieciowki...

  zestaw przyjemny...

  ReplyDelete
 7. Dzięki dziewczyny za podtrzymanie na duchu :)

  Biurowa: to szary! Wiem, że wyszło jak brązowy :)

  Kamila: czytałam ten artykuł :(

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Related posts

 
MOBILE